Boru

Boru

Demir Boru Nedir? 

Gelişen teknoloji beraberinde yapı ve yedek parça sektörünün her geçen gün biraz daha büyümesiyle, bu alanda  ihtiyaç duyulan parçalara da talep artmaktadır. Bu noktada demir-çelik alanındaki her ürünün dayanıklı olması gerekliliği en çok dikkat edilen kriterlerden biridir. Büyük ya da küçük tüm proje ve yapılarda insan yaşamı söz konusu olduğu için ihtiyaç duyulan her parçanın yüksek kalitede olması gerekir. Kaliteyi ve iş gücünü bir nebze olsun hafifletmek için demir profillerin kullanımı büyük oranda artış göstermektedir. Demir profil nedir? sorusunun yanıtı kadar demir profilin kullanım alanları ve işlevinin de neler olduğunun bilinmesi gerekmektedir.

Günümüzde hemen hemen her alanda kullanılan ve binaların, çelik konstrüksiyonların içinde bulunan demirler, demir profil nedir? sorusunun en doğru yanıtıdır. Peki bu ürünler,n kullanım alanları nelerdir?

Demir Profillerin Kullanım Alanları

Demir profillerin, hayatımızın her alanında kullanıma uygunluğu mevcuttur. Özellikle az veya çok katlı binalarda tercih edilen ürünlerdir. Bunun yanı sıra çelik konstrüksiyonlarda da kullanımı yaygındır. Demir profillerin en önemli özelliği paslanmaz yapısı ve dayanıklılığıdır. Büyük projelerde kullanılmasının en önemli sebebi kuşkusuz bu özelliğinden kaynaklanmaktadır. Kare, dikdörtgen, kutu, elips, galvanizli ve özel şekilli gibi birçok seçeneği bünyesinde barındıran demir profiller, çeşitlerine göre kullanım alanlarında farklılık içermektedir. Otomotiv sanayiden endüstriyel alanlara, mobilya sektöründen inşaat sektörüne kadar birçok alanda kullanımı mevcut olan bu ürünler, beyaz eşyalarda da sıklıkla tercih edilmektedir.

Demirin Kullanım Alanları Nelerdir?

Demir profillerden ve kullanım alanlarından bahsettik. Demir profilin nerelerde kullanıldığını daha ayrıntılı bilmek için ham maddesi olan demirin ne olduğu ve nerede kullanıldığı hakkında bilgilenmek gerekir. 

Demir, dünya yüzeyinde en çok bulunan elementlerden biridir. Demir, düşük fiyatı ve yüksek dayanıklılığı sayesinde etrafımızda sıklıkla görebileceğimiz eşyalardan tutun birçok önemli yapıda kullanılan bir malzemedir. Eski tarihlerden bu yana değerini kaybetmeden kullanılmaya devam etmiştir. 

Demirden çelik veya döküm elde etmek mümkündür. Demiri işlemesi kolay olduğu için dövülerek rahatça şekil verilebilir. Pik demir, dökme demir, karbon içerikli demir, dövülebilir dökme demir, alışımlı demir, demir oksit gibi özelliklerine göre ayrılır. Bu sayede demirin kullanım alanı genişlemiştir. 

Demir madeni ülkemizde pek çok alanda bulunur ve rahatça çıkarılır. Örneğin Balıkesir, İzmir, Kütahya, Hatay, Malatya, Sakarya, Bingöl, Sivas, Kahramanmaraş, Düzce, Kayseri gibi bölgeler demir madeni açısından zengin alanlardandır. 

Demir madeni iki ana tüketim dalına sahiptir. Bu dallardan biri yüksek fırın pik demirdir. Bir diğeri ise redüksiyon tesisleridir. Bu sayede demir madeninin kullanım alanı oldukça geniştir. Bu alanlara örnek vermek gerekirse; çelik endüstrisi, otomotiv sektörü ve inşaat sektörü en çok bilinen sektörlerdendir. Pek çok sanayi sektörü için vazgeçilmez bir malzeme olan demir, gemi sektöründe de kullanılmaktadır. Demirin bilgisayarların önemli parçalarında-özellikle manyetik depolama malzemeleri için- kullanıldığı da bilinir. 

Karaca Metal olarak biz, demir profil ve benzeri demir kullanılan ürünlerde en kaliteli demiri kullanıyoruz. Hizmetlerimizden yararlanmak için sitemize göz atabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Demir Profillerde Karaca Metal Ayrıcalığı

Demir profil nedir? sorusunun en doğru yanıtını kaliteli ve dayanıklı ürünleriyle destekleyen Karaca Metal, her ürününde olduğu gibi demir profil çeşitlerinde de uzun yıllar kullanımı beraberinde getirmektedir. Sektöre ve kişiye özel üretim yaparak, sizlere ayrıcalıklı bir hizmet vaad etmektedir. Ürünlerinde garanti fırsatı sunarak, bünyesinde barındırdığı geniş üretim hacminde dayanıklı çalışmalara imza atmaktadır. Bunun yanı sıra hızlı teslimat ve uygun fiyat avantajıyla rakiplerinin arasından sıyrılarak bir adım öne geçmektedir. Demir-çelik söz konusu olduğunda ihtiyaçlarınıza profesyonel yanıtlar sunan Karaca Metal, dünya kalite standartlarında üretimi ile başarılı bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Etiketler : boru demir boru profil boru ucuz boru ucuz profil boru

Başkent İskele Başkent İskele