Noter Onaylı/Noter Tasdikli Tercüme Hizmetleri

MEPA Tercüme olarak her biri alanlarında uzman tercüman kadromuzla uzun yıllardır, kaliteli ve güvenilir Noter onaylı tercüme hizmetleri sunmaktayız.

Noter Onaylı Çeviri Nedir?

Noter Onaylı çeviriler, ağırlıklı olarak resmi makamlar tarafından talep edilen belgelerin tercüme açısından kabul edilen halidir. Bu çeviriler, yeminli mütercim tercümanlar tarafından tercüme edilip kaşelenip imzalandıktan sonra bir de noter tarafından mühürlenip onaylanması işleminden geçmektedir. Başka bir deyişle; noter tasdikli tercümeler, yeminli tercümanların çevirdikleri belgelerin noter tarafından da tasdik edilmesiyle ortaya çıkmaktadır.

Noter Onaylı Çeviriler bu işlemlerden geçtiği için belgelerin tercümesi konusunda bir hata içermediğinin ilgili kişiler tarafından onaylandığı ve hatalı çeviri riskinin olmadığı metinler haline gelmektedir. Böylece Noter Onaylı Tercümelerin, belgeyi resmi makamlara teslim eden kişilerin güvenliklerini sağlamak açısından oldukça kullanışlı bir tercüme yöntemi olduğunu söylemek mümkündür.

Sıklıkla Noter Onaylı Tercümeye İhtiyaç Duyulan Belgeler Nelerdir?

Genellikle nüfus cüzdanları, evlenme ve boşanma evrakları, farklı bir ülke vatandaşlığına geçiş işlemleri ve evlat edinme gibi hayati öneme haiz işlemlerde noter onaylı çeviri hizmetleri sunulmaktadır.

İhtiyaç duyduğunuz Noter Tasdikli Tercümeler için, notere sunulacak olan tüm evraklar çevirileri yapılarak tarafımızca hazırlanmaktadır. Bu evrakları size kargoyla hızlı bir şekilde ulaştırabilmekteyiz. Ya da bulunduğunuz ildeki temsilciliklerimizle iletişime geçerek de evrakı bizzat teslim alabilirsiniz.

Noter onaylı tercüme işlemlerinizde MEPA Tercüme olarak belgelerinizin gizliliğine büyük bir özen gösterilmektedir. Bu kapsamda Noter Onaylı Tercümeleri yapan tercüman kadromuz, uzun yıllardır birlikte çalıştığımız yeminli tercüman kadrosundan oluşturulmaktadır.

Noter Tasdikli Tercüme yapılacak belgeler ihtiyaç duyulan sayıdan bir nüsha fazla olarak hazırlanıp notere götürülmelidir. Noter onayı sonrası Noter Onaylı Tercüme işlemi resmi olarak tamamlanmıştır.

Başkent İskele Başkent İskele