Plywood Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Plywood Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Plywood Nedir? Nerelerde Kullanılır?

  • 22.04.2021

Plywood Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Plywood hammaddesi ağaç olan bir üründür. Genellikle inşaat sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Plywood üretiminde kullanılan ağaç türleri çam, gürgen, huş ve kavak ağaçlarıdır ve üretiminde bu isimleri almaktadır.

Peki Plywood Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Plywood hafif ve dayanıklı olmasının yanında ekonomik bir üründür. Ekonomik olmasına yol açan durum, dayanıklı olması nedeniyle defalarca kullanılmasıdır. Neme ve özellikle kimyasal maddelere dayanıklı olması nedeniyle kimya sektöründe de tercih edilmektedir. Diğer bir yandan bütün olarak kullanılmasının yanında tercihe göre çeşitli boyutlara kesilebilmektedir.

Plywoodların Dezavantajları Nelerdir ?

Plywood, dezavantajları fazla olan bir ürün değildir. Ama bu olmadığı anlamına gelmemektedir. Plywoodlar bazen keserken açılma yapabilmektedir. Bu o ürünün üretiminde kullanılan malzemeden kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte kalıp çakılırken betonun plywooda yapışmasını önlemek için iyi yağlanmalıdır.

Plywood Nerelerde Kullanılır?

Mobilya sektöründe kapı yapımında ve raf yapımında kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe kalıp işlerinde ve iskele platformlarında, zemin ve parke endüstrisinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra tırların ve kamyonların dorselerinde, konteynerlerin zeminlerinde de kullanılmaktadır. Ulaştırma ve gemi sektöründe de yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Etiketler : plywood nedir plywood fiyatları plywood fiyatları plywood firmaları plywood avantajları plywood kullanımları plywood ankara ankara plywood plywood satan firmalar

Başkent İskele Başkent İskele