Baskent iskele teleskopik direkleri

Baskent iskele teleskopik direkleri

Baskent iskele teleskopik direkleri

  • 22.04.2021

Baskent İskele Teleskopik Direk

 Baskent İskele Olarak Türkiyenin her yerine teleskopik direk temin etmekteyiz. Kendi üretimiz olarak teleskopik direk de üretmekteyiz sizlere daha kaliteli daha uygun fiyata yeni sıfır ikinci el teleskopik direk vermekteyiz. Kendi fabrikamızda üretim yaptığımız teleskopik direk ve inşaat malzemelerinden tse damgası, iso belgelerini almaktayız.

 

Teleskopik Direk

Yapı sistemlerinde Kalıp ; betonarme yapı elemanlarına (kolon, perde, döşeme, kiriş vs gibi) şekil veren ve beton istenen mukavemete (taşıma gücüne) erişinceye kadar bu şekli emniyet ile taşıyan yapı malzemesinin genel adı Masa İskele ve İnşaat İskele tanımdır.

ENDÜSTRİYEL KALIP / SİSTEM KALIBI Döşeme Kalıpları (yatay kalıplar) Perde ve Kolon Kalıpları (düşey kalıplar) olmak üzere iki ana başlık altında masa iskele olarak sınıflandırılır. Bunun temel nedeni; kalıp hesaplarının herbir grup için farklı esaslar dikkate alınarak yapılmasıdır. Örneğin; döşeme kalıbı ve iskelesi hesabı (rüzgar yükü hariç) düşey yüklere göre, perde ve kolon kalıbı hesapları ise hidrostatik taze beton basıncına göre yapılmaktadır. Döşeme ve perde-kolon kalıbı sistemleri ayrıca "vinç" ile kullanılan sistemler ve "vinçsiz /vinçten bağımsız" sistemler olarak da kendi içlerinde de ikiye ayrılır. Vinç desteği olmayan şantiyelerde kalıp yapılırken parçaların tümüyle insan gücü ile taşınması gerektiğinden sistem elemanları taşınabilir boyut ve ağırlıkta olmalıdır. Bunlar ise Masa Kalıp Sistemleri olarak adlandırılır ve gereksinim olarak kullanılır. En az ve hafif parça kullanılması halinde verim artar. Vinç kullanılan şantiyelerde ise kalıplar panel veya masa halinde modüllerden teşkil edilir. Vinç kapasitesini aşmayan boyut ve ağırlıkta mümkün olduğu oranda standardize edilmiş modüllerin planlanması verimi artırır.

 

 

Etiketler : teleskopik direk teleskopik direk fiyatları ankara teleskopik direk teleskopik direk fiyatları ankara

Başkent İskele Başkent İskele