Akademik Çeviri Hizmetleri

MEPA Tercüme olarak özellikle akademik çeviriler konusunda güçlü bir akademik tercüman kadrosuna sahip olarak hizmet vermekteyiz. Başta değerli akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere akademik bir tercümeye ihtiyaç duyan tüm kişilere büyük bir titizlikle uygun fiyatlarla akademik tercüme hizmetleri sunulmaktadır.

Akademik Tercümelere Neden İhtiyaç Duyulmaktadır?

Akademi camiası sürekli araştırma, geliştirme ve kendini güncelleme gerektiren bir alan olması sebebiyle bu alanda faaliyet gösteren başta akademisyenlerimiz olmak üzere herkesin kendi dilinde yazılmış olan eserlerin yanı sıra yabancı ve orijinal dildeki kaynakları da takip etmeleri büyük bir gerekliliktir. Bu noktada ilgili kaynak eserin büyük bir doğrulukla düzgün bir tercümesine ihtiyaç duyulabilmektedir. Buna ek olarak, makale, tez, kitap, dergi, raporlar vb. akademik çalışmalarda da kendi dilinde hazırlandıktan sonra hedef dile sağlıklı bir şekilde tercüme edilebilmesi için profesyonel bir tercüme ihtiyacı doğabilmektedir.

MEPA Tercüme olarak her türde ve düzeydeki akademik çalışmaları kaynak dilinden istediğiniz hedef dile tam bir doğrulukla kaliteli şekilde tercümelerini kısa sürede sağlamaktayız. Bu noktada gerek akademisyenlerimize gerekse bu ihyacı duyan öğrencilerimize akademik çeviri hizmetleri sunmaktayız.

Tez çeviri, makale çevirisi, kitap çevirisi, rapor ve dergi çevirisi gibi çeşitli türlerdeki akademik metinleri o alanda uzmanlığı olan tercüman hocalarımız aracılığıyla kaliteli bir şekilde tercüme ederek sizlere zamanında teslimini yapıyoruz.

Akademik çevirilerde, tercüme edilmesini istediğiniz belgenin ne tür bir belge (tez, makale, dergi, rapor vb.) ve düzeyde dil gereksinimi olduğunu belirtmeniz halinde istediğiniz tercümeye daha yakın başarılı sonuçlar elde edilecektir. Akademik tercüme gibi hassasiyet gerektiren bir faaliyeti günümüze dek %100’e yakın bir müşteri memnuniyeti ile devam ettirmenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Başkent İskele Başkent İskele