2.el İskele

2.el İskele

2.el İskele

İskele, kalıp altı iskele ve dış cephe iskele olmak üzere iki ana başlığa ayrılır

kalıp altı iskele çeşitleri cuplook iskele ve masa iskele olarak ayrılmaktadır.aslında bu iki iskele çeşitide aynı iş için kullanılır.

kullanıcı ızgarada kullanacağı kereste yada h20 ahşap kirişe göre hangi iskeleyi kullanacağını tercih eder.cuplook iskele genellikle çok yüksek kalıp aralığı olan inşaatlarda,masa iskele ise kullanım ve kurulumunun kolay olması durumu nedeniyle kat yüksekliği daha az olan inşaatlarda tercih edilir.

iskelenin diğer kolu olan dış cephe iskele sisteminde ise durum biraz farklıdır.dış cephe iskele örümcek iskele ve h tipi iskele olmak üzere iki gruba ayrılır.

dış cephe iskeleleri galvaniz ve boyalı olması durumuna göre fiyatlarında  farklılık gösterir.örümcek iskele eski tip bir iskeledir ve iş güvenliği içn uygun olamayn bir iskeledir. h tipi iskeleler yeni tip iskelelerdir ve özellikle galvaniz olması iş güvenliği için tercih sebebidir.

bütün bu farklı iskele çeşitlerini bulabileceğiniz adres ise Ankara depolarında hizmet veren başkent iskele kalıp sistemleridir.

Başkent İskele Başkent İskele